پیغام خطا

  • Notice: Use of undefined constant CMF_Ln_English - assumed 'CMF_Ln_English' در cmfcCalendarV1::factory() (خط 63 از /home/cdhcoir/domains/utach.ir/public_html/sites/all/modules/calendar_systems/calendar/v1/calendarV1.class.inc.php).
  • Notice: Use of undefined constant CMF_Error - assumed 'CMF_Error' در cmfcCalendarV1::factory() (خط 63 از /home/cdhcoir/domains/utach.ir/public_html/sites/all/modules/calendar_systems/calendar/v1/calendarV1.class.inc.php).

اراضی پادگان جی

فارسی

- وجود گستره وسیعی از بخش‌های شهر تهران که توسط پادگان‌ها و سایت‌های نظامی اشغال شده‌اند، فرصت لازم را برای افزایش کیفیت محیط شهری ایجاد می‌کند. پادگان جی به مساحت حدود 67 هکتار نیز به عنوان بخشی از این فرصت‌ها به شمار رفته و بدون شک یکی از معدود نمونه‌های عالی برای ایجاد مرکزیتی در شهر تهران و طراحی مجموعه‌ای منحصر به فرد در ایران است. بر اساس مطالعات راهبردی و همچنین توافقات به عمل آمده وزارت دفاع و شهرداری تهران، اراضی پادگان جی دارای مجموعه‌های تجاری، تفریحی، گردشگری، اداری و اقامتی خواهد بود که هر یک از کاربری‌ها با توجه به حجم پیش بینی شده، در مقیاس‌های مختلف منطقه غرب تهران، مجموعه شهری تهران و همچنین مقیاس ملی عمل خواهد نمود. از جمله اقدامات انجام شده در این راستا می‌توان به مواردی از قبیل مطالعات راهبردی توسعه مجدد اراضی، مدیریت طرح مذاکره با نهادهای اثرگذار مانند شهرداری و ارائه طرح آماده سازی و طراحی شهری اشاره کرد.

- به منظور دستیابی به ایده‌های طراحی (Conceptual design)، شرکت ایلیا وابسته به قرارگاه سازندگی خاتم الاوصیاء(عج) اقدام به برگزاری مسابقه در بين اشخاص حقیقی و شرکت‌های توانمند و صاحب نظر در معماري و شهرسازي در سطح ملی نمود که شرکت دانشگاهی خانه عمران و معماری دانشگاه تهران وظیفه مدیریت برگزاری مسابقه و همچنین نظارت بر روند طراحی‌ها را بر عهده داشت. این مسابقه در دو مرحله برگزار شد. در مرحله اول 89 شرکت با ارسال رزومه خواهان شرکت در مسابقه شدند. با بررسی رزومه‌ها و امتیاز دهی به آنها، 15 مشاور برای مرحله دوم انتخاب شدند. در انتها 10 مشاور در مرحله دوم شرکت کرده و طرح هایی ارائه نمودند.