پیغام خطا

  • Notice: Use of undefined constant CMF_Ln_English - assumed 'CMF_Ln_English' در cmfcCalendarV1::factory() (خط 63 از /home/cdhcoir/domains/utach.ir/public_html/sites/all/modules/calendar_systems/calendar/v1/calendarV1.class.inc.php).
  • Notice: Use of undefined constant CMF_Error - assumed 'CMF_Error' در cmfcCalendarV1::factory() (خط 63 از /home/cdhcoir/domains/utach.ir/public_html/sites/all/modules/calendar_systems/calendar/v1/calendarV1.class.inc.php).

پروژه 50000 واحدی غدیر

فارسی

کمبود بیش از یک میلیون واحد مسکونی در ایران، بیش از هر چیز ضرورت توجه به صنعتی‌سازی در بخش مسکن را توجیه می‌نماید. طرح تحقیقاتی مطالعه، ارزیابی و مقایسه سیستم‌های تولید صنعتی ساختمان با سیستم‌های صنعتی بکار رفته در پروژه پنجاه هزار واحدی غدیر طی چندین مرحله صورت پذیرفت. در مرحله اول، به بررسی جامع و تفصیلی محورهای مختلفی از قبیل موضوع پژوهش و شناسایی انواع شرکت‌های مطرح در زمینه تولید صنعتی ساختمان، دیوارهای غیر باربر و سقف‌های غیر سازه‌ای، انواع سقف کاذب و عایق‌های حرارتی و انواع در و پنجره، سازه‌های پیچ و مهره‌ای و سیستم ساختمانی قاب سبک فولادی، انواع سیستم‌های سازه‌ای بتنی و مبانی و مطالعات شهرسازی پرداخته شد. گزارش این مرحله در پنج جلد و در قالب پانزده فصل تدوین و ارایه گردید. در مرحله دوم، بازدیدهای میدانی از پروژه‌های غدیر صورت گرفت و کلیه مسایل و مشکلات اجرایی این پروژه‌ها از نزدیک شناسایی گردید. مصاحبه با اساتید برجسته معماری دانشگاه تهران، کارشناسان فنی و مجریان هر پروژه، کارشناسان این مشاور را در دستیابی به مشکلات کمک نمود. نتایج این بازدیدها در جلسات هم‌اندیشی و نیز در تهیه طرح‌های پیشنهادی و در واقع نتیجه نهایی طرح، تاثیرگذار بوده است. در مرحله سوم، نتایج حاصل از مطالعات مشاور و نیز نتایج حاصل از بازدیدهای میدانی در قالب جلسات هم‌اندیشی با مجریان مختلف به بحث گذاشته شد. در مرحله چهارم، سه بخش اصلی تدوین معیارها و شیوه‌های ارزیابی، تحلیل طرح‌های مورد استفاده در پروژه غدیر، نتیجه‌گیری و گزینه‌های پیشنهادی در قالب سه جلد گزارش و پنج فصل ارائه گردید.